Atšķirības starp "513114" versijām

No Barikadopēdija
(Jauna lapa: {{Newspaper Article |Article in=Latvijas Jaunatne |Published on=1990/01/16 |Issue number=10 |Page number=1 |Original title=Dialogs ir jāturpina }} {{Written by|TASS}} PSKP CX ģener...)
 
 
(3 starpversijas, ko saglabājuši 2 lietotāji, nav parādītas)
6. rindiņa: 6. rindiņa:
 
|Original title=Dialogs ir jāturpina
 
|Original title=Dialogs ir jāturpina
 
}}
 
}}
 +
{{Source image|articles/513/114/513114.jpg}}
 
{{Written by|TASS}}
 
{{Written by|TASS}}
PSKP CX ģenerālsekretāra. PSRS Augstākas Padomes priekšsēdētāja M. Gorbačova brauciens uz Lietuvas PSR un tā rezultāti Joprojām lr viens no galvenajiem ārzemju masu Informācijas līdzekļu tematiem. Ārvalstu komentētāji lr vienis prātls. ka Lietuvā notiek dziļi visas padomju tautas pēdējo gadu desmitu dzīves pārvērtēšanas procesi. Avīzes detalizēti lepazīstina ar M. Gorbačova runām Lietuvā, minot viņa argumentus, kas atbalsta PSRS saglabāšanu atjauninātā veidā, nevis «Izkliedēšanu pa nacionālajiem dzīvokļiem». Ārzemju prese dažādi vērtē Lietuvā notikušo diskusiju rezultātus.  
+
{{About domain|Politika}}
 +
{{About person|Mihails Gorbačovs}}
 +
{{About person|Leo Černa}}
 +
{{About person|Džordžs Bušs}}
 +
{{About organization|PSKP Centrālā Komiteja}}
 +
{{About organization|PSRS Augstākā Padome}}
 +
{{About organization|Amerikas pētniecības Institūts}}
 +
{{About media|«The Times», laikraksts (Lielbritānija)}}
 +
{{About media|«The New York Times», laikraksts (ASV)}}
 +
{{About media|«Washington Post», laikraksts (ASV)}}
 +
{{About media|ABC}}
 +
{{About media|Antenne-2}}
 +
{{About media|Humanite}}
 +
{{About media|ZDF}}
 +
{{About place|Lietuva}}
 +
{{About place|PSRS}}
 +
{{About place|Londona}}
 +
{{About place|Kvebeka}}
 +
{{About place|Kanāda}}
 +
{{About place|Vašingtona}}
 +
{{About place|Latvija}}
 +
{{About place|Parīze}}
 +
{{About place|Bonna}}
 +
{{About year|1990}}
 +
PSKP CK ģenerālsekretāra, PSRS Augstākās Padomes priekšsēdētāja M. Gorbačova brauciens uz Lietuvas PSR un tā rezultāti joprojām ir viens no galvenajiem ārzemju masu informācijas līdzekļu tematiem. Ārvalstu komentētāji ir vienis prātis, ka Lietuvā notiek dziļi visas padomju tautas pēdējo gadu desmitu dzīves pārvērtēšanas procesi. Avīzes detalizēti iepazīstina ar M. Gorbačova runām Lietuvā, minot viņa argumentus, kas atbalsta PSRS saglabāšanu atjauninātā veidā, nevis «izkliedēšanu pa nacionālajiem dzīvokļiem». Ārzemju prese dažādi vērtē Lietuvā notikušo diskusiju rezultātus.  
  
Londona. «Sunday Times» izsakās, ka M. Gorbačova brauciens bijis sekmīgs. Jo tas «pierādījis, ka lietuvieši ir gatavi apspriest un debatēt Jautājumu par neatkarību, bet nevis to pasludināt pa galvu pa kaklu». Analizējot problēmas, ar kurām varētu sadurties šī Baltijas republika, Ja 'a pārsteidzīgi atdalītos no avīze raksta: «Sājā ziemas dienā kļūst auksti no domas vien, kā republika ar J miljoniem ledzīvotāju pastāvēs pilnīgā izolācija no Padomju Savienības.»  
+
'''Londona'''. «Sunday Times» izsakās, ka M. Gorbačova brauciens bijis sekmīgs. Jo tas «pierādījis, ka lietuvieši ir gatavi apspriest un debatēt jautājumu par neatkarību, bet nevis to pasludināt pa galvu pa kaklu». Analizējot problēmas, ar kurām varētu sadurties šī Baltijas republika, ja tā pārsteidzīgi atdalītos no PSRS, avīze raksta: «Šajā ziemas dienā kļūst auksti no domas vien, kā republika ar 3 miljoniem iedzīvotāju pastāvēs pilnīgā izolācijā no Padomju Savienības.»  
  
Gorbačovs droši vien cer uz tādu pašu Iznākumu, kāds bija Kanādas Kvebekas provincē, kur pēc tam, kad tika apstiprinātas tiesības uz referenduma rīkošanu par atdallšanos. franču separātisti spēra soli atpakaļ no bezdibeņa, teikts avīzes «Guardian» redakcijas raksta.  
+
Gorbačovs droši vien cer uz tādu pašu iznākumu, kāds bija Kanādas Kvebekas provincē, kur pēc tam, kad tika apstiprinātas tiesības uz referenduma rīkošanu par atdalīšanos, franču separātisti spēra soli atpakaļ no bezdibeņa, teikts avīzes «Guardian» redakcijas rakstā.  
  
Lietuviešus lespaidojušas M. Gorbačova politiskās spējas un viņa uzticība reformai, konstatē avīze «Times».
+
Lietuviešus iespaidojušas M. Gorbačova politiskās spējas un viņa uzticība reformai, konstatē avīze «Times».
</P>
 
<P>
 
  
Vašingtona. «Vai M. Gorbačova misija, kuras mērķis bija aizkavēt Lietuvas virzīšanos uz neatkarību, lr guvusi panākumus, varēs pateikt tikai tuvākajos mēnešos.» raksta «New York Times» Maskavas korespondents.  
+
'''Vašingtona'''. «Vai M. Gorbačova misija, kuras mērķis bija aizkavēt Lietuvas virzīšanos uz neatkarību, ir guvusi panākumus, varēs pateikt tikai tuvākajos mēnešos,» raksta «New York Times» Maskavas korespondents.  
  
«Kaut gan rezultāti lr nenoteikti. Gorbačova virtuozā darbība Lietuvā apstiprina, ka viņš lr vadošais Padomju Sa vienības pārstāvis un vienīgais darbinieks Kremli, kam lr spēcīgs politisks potenciāls un dziļa izpratne par PSRS nākotni,» atzīmēts avīzes «VVashlngton Post» redakcijas raksta.  
+
«Kaut gan rezultāti ir nenoteikti, Gorbačova virtuozā darbība Lietuvā apstiprina, ka viņš ir vadošais Padomju Savienības pārstāvis un vienīgais darbinieks Kremlī, kam ir spēcīgs politisks potenciāls un dziļa izpratne par PSRS nākotni,» atzīmēts avīzes «Washington Post» redakcijas rakstā.  
  
Prese publicē pārskatu par «Amerikas, pētniecības Institūta» direktora Leo Cernas preses konferenci. Pēdējo 55 gadu laikā viņš nodarbojies ar dažādu pasaules valstu politiskās un ekonomiskās attīsti, bas prognozēšanu. Viņš sacīja: «Atklāti sakot, neatkarīga Lietuva, tāpat kā Latvija. var sadurties ar ārkārtīgi lielām un. lespējams, ari ar nepārvaramām grūtībām, Ja vēlēsies Izveidot suverēnu valsti.»  
+
Prese publicē pārskatu par «Amerikas pētniecības Institūta» direktora Leo Černas preses konferenci. Pēdējo 55 gadu laikā viņš nodarbojies ar dažādu pasaules valstu politiskās un ekonomiskās attīstības prognozēšanu. Viņš sacīja: «Atklāti sakot, neatkarīga Lietuva, tāpat kā Latvija, var sadurties ar ārkārtīgi lielām un iespējams, arī ar nepārvaramām grūtībām, ja vēlēsies izveidot suverēnu valsti.»  
  
«Buša administrācija raujas vai pušu starp diviem pretējiem poliem,» ziņo televīzijas sabiedrība ABC. «No vienas puses, tā gribētu apstiprināt seno ASV nostāju, ka Baltijas valstis lr neatkarīgas. No otras puses. ASV oficiālās personas, protams, ļoti vēlas, lai M. Oorbačovs paliktu pie varas.» Televīzijai sabiedrības Informācijā no Viļņas teikts: «Gorbačovs uzklausīja visus, kas viņam meta Izaicinājumu, bet pēc tam pārgāja enerģiskā uzbrukuma, atkal aicinādams viņus tūkstoš reižu pārdomāt. lekams let uz atdalīšanos no Padomju Savtenl-
+
«Buša administrācija raujas vai pušu starp diviem pretējiem poliem,» ziņo televīzijas sabiedrība ABC. «No vienas puses, tā gribētu apstiprināt seno ASV nostāju, ka Baltijas valstis ir neatkarīgas. No otras puses, ASV oficiālās personas, protams, ļoti vēlas, lai M. Gorbačovs paliktu pie varas.» Televīzijas sabiedrības informācijā no Viļņas teikts: «Gorbačovs uzklausīja visus, kas viņam meta izaicinājumu, bet pēc tam pārgāja enerģiskā uzbrukumā, atkal aicinādams viņus tūkstoš reižu pārdomāt, iekams iet uz atdalīšanos no Padomju Savienības.» Televīzijas sabiedrība izsakās, ka trīs dienas, kuras M. Gorbačovs pavadīja Lietuvā, nenovedīs pie tūlītējām pārmaiņām.  
</P>
 
<P>
 
bas.» Televīzijas sabiedrība Izsakās, ka trīs dienas, kuras M. Gorbačovs pavadīja Lietuvā, nenovedīs pie tūlītējām pārmaiņām.  
 
  
Parīze. «M. Gorbačovs līdz pēdējam brīdim, ko viņš pavadīja Lietuvā, darīja visu lespējamo, lai pārliecinātu sarunas biedrus par savu tēžu pareizību,» norāda televīzijas programmas «Antenne-2» komentētājs. «Viņš izteicās, ka lietuviešiem Jādod maksimāli daudz brīvības PSRS ietvaros un pārbūves letvaros. Tika Izvirzītas Idejas par principiāli jaunu padomju republiku federāciju, runāts par to. ka Padomju Savienība lr vajadzīga Lietuvai un Lietuva lr vajadzīga Padomju Savienībai. Tāpat tika apspriesta iespēja pāriet uz daudzpartlj-u sistēmu. Tomēr visus priekšlikumus Lietuvas ledzīvotāji uzņēma visai vēsi.»  
+
'''Parīze'''. «M. Gorbačovs līdz pēdējam brīdim, ko viņš pavadīja Lietuvā, darīja visu iespējamo, lai pārliecinātu sarunas biedrus par savu tēžu pareizību,» norāda televīzijas programmas «Antenne-2» komentētājs. «Viņš izteicās, ka lietuviešiem jādod maksimāli daudz brīvības PSRS ietvaros un pārbūves ietvaros. Tika izvirzītas idejas par principiāli jaunu padomju republiku federāciju, runāts par to, ka Padomju Savienība ir vajadzīga Lietuvai un Lietuva ir vajadzīga Padomju Savienībai. Tāpat tika apspriesta iespēja pāriet uz daudzpartiju sistēmu. Tomēr visus priekšlikumus Lietuvas iedzīvotāji uzņēma visai vēsi.»  
  
Lietuvā Padomju Savienības vadītājam galvenokārt bl-Ja svarīgs dialogs ar republikas iedzīvotājiem. Viņš praktiski demonstrēja, ka pārbūves politika kardināli samazināju, sl distanci starp tautu un vadītājiem, norāda «Humanlte» korespondents.  
+
Lietuvā Padomju Savienības vadītājam galvenokārt bija svarīgs dialogs ar republikas iedzīvotājiem. Viņš praktiski demonstrēja, ka pārbūves politika kardināli samazinājusi distanci starp tautu un vadītājiem, norāda «Humanite» korespondents.  
  
Bonna. Padomju Savienības vadītājs aicināja Lietuvas komunistus rīkoties pārdomāti un saprātīgi, uzsver televīzijas programmas ZDF komentētais. M. Gorbačovs norādīja, ka atsevišķi Lietuvas pārstāvji, kas iestājas par iziešanu no Padomju Savienības sastāva, rīkojas tuvredzīgi un egoistiski, atzīmē televīzijas programmas vadītājs.
+
'''Bonna'''. Padomju Savienības vadītājs aicināja Lietuvas komunistus rīkoties pārdomāti un saprātīgi, uzsver televīzijas programmas ZDF komentētājs. M. Gorbačovs norādīja, ka atsevišķi Lietuvas pārstāvji, kas iestājas par iziešanu no Padomju Savienības sastāva, rīkojas tuvredzīgi un egoistiski, atzīmē televīzijas programmas vadītājs.
 
+
<p style="text-align: right; ">'''TASS. 15. janvārī'''</p>
<p style="text-align: right; ">'''TASS'''</p><p style="text-align: right; "></p>
 

Pašreizējā versija, 2020. gada 16. novembris, plkst. 11.23

PSKP CK ģenerālsekretāra, PSRS Augstākās Padomes priekšsēdētāja M. Gorbačova brauciens uz Lietuvas PSR un tā rezultāti joprojām ir viens no galvenajiem ārzemju masu informācijas līdzekļu tematiem. Ārvalstu komentētāji ir vienis prātis, ka Lietuvā notiek dziļi visas padomju tautas pēdējo gadu desmitu dzīves pārvērtēšanas procesi. Avīzes detalizēti iepazīstina ar M. Gorbačova runām Lietuvā, minot viņa argumentus, kas atbalsta PSRS saglabāšanu atjauninātā veidā, nevis «izkliedēšanu pa nacionālajiem dzīvokļiem». Ārzemju prese dažādi vērtē Lietuvā notikušo diskusiju rezultātus.

Londona. «Sunday Times» izsakās, ka M. Gorbačova brauciens bijis sekmīgs. Jo tas «pierādījis, ka lietuvieši ir gatavi apspriest un debatēt jautājumu par neatkarību, bet nevis to pasludināt pa galvu pa kaklu». Analizējot problēmas, ar kurām varētu sadurties šī Baltijas republika, ja tā pārsteidzīgi atdalītos no PSRS, avīze raksta: «Šajā ziemas dienā kļūst auksti no domas vien, kā republika ar 3 miljoniem iedzīvotāju pastāvēs pilnīgā izolācijā no Padomju Savienības.»

Gorbačovs droši vien cer uz tādu pašu iznākumu, kāds bija Kanādas Kvebekas provincē, kur pēc tam, kad tika apstiprinātas tiesības uz referenduma rīkošanu par atdalīšanos, franču separātisti spēra soli atpakaļ no bezdibeņa, teikts avīzes «Guardian» redakcijas rakstā.

Lietuviešus iespaidojušas M. Gorbačova politiskās spējas un viņa uzticība reformai, konstatē avīze «Times».

Vašingtona. «Vai M. Gorbačova misija, kuras mērķis bija aizkavēt Lietuvas virzīšanos uz neatkarību, ir guvusi panākumus, varēs pateikt tikai tuvākajos mēnešos,» raksta «New York Times» Maskavas korespondents.

«Kaut gan rezultāti ir nenoteikti, Gorbačova virtuozā darbība Lietuvā apstiprina, ka viņš ir vadošais Padomju Savienības pārstāvis un vienīgais darbinieks Kremlī, kam ir spēcīgs politisks potenciāls un dziļa izpratne par PSRS nākotni,» atzīmēts avīzes «Washington Post» redakcijas rakstā.

Prese publicē pārskatu par «Amerikas pētniecības Institūta» direktora Leo Černas preses konferenci. Pēdējo 55 gadu laikā viņš nodarbojies ar dažādu pasaules valstu politiskās un ekonomiskās attīstības prognozēšanu. Viņš sacīja: «Atklāti sakot, neatkarīga Lietuva, tāpat kā Latvija, var sadurties ar ārkārtīgi lielām un iespējams, arī ar nepārvaramām grūtībām, ja vēlēsies izveidot suverēnu valsti.»

«Buša administrācija raujas vai pušu starp diviem pretējiem poliem,» ziņo televīzijas sabiedrība ABC. «No vienas puses, tā gribētu apstiprināt seno ASV nostāju, ka Baltijas valstis ir neatkarīgas. No otras puses, ASV oficiālās personas, protams, ļoti vēlas, lai M. Gorbačovs paliktu pie varas.» Televīzijas sabiedrības informācijā no Viļņas teikts: «Gorbačovs uzklausīja visus, kas viņam meta izaicinājumu, bet pēc tam pārgāja enerģiskā uzbrukumā, atkal aicinādams viņus tūkstoš reižu pārdomāt, iekams iet uz atdalīšanos no Padomju Savienības.» Televīzijas sabiedrība izsakās, ka trīs dienas, kuras M. Gorbačovs pavadīja Lietuvā, nenovedīs pie tūlītējām pārmaiņām.

Parīze. «M. Gorbačovs līdz pēdējam brīdim, ko viņš pavadīja Lietuvā, darīja visu iespējamo, lai pārliecinātu sarunas biedrus par savu tēžu pareizību,» norāda televīzijas programmas «Antenne-2» komentētājs. «Viņš izteicās, ka lietuviešiem jādod maksimāli daudz brīvības PSRS ietvaros un pārbūves ietvaros. Tika izvirzītas idejas par principiāli jaunu padomju republiku federāciju, runāts par to, ka Padomju Savienība ir vajadzīga Lietuvai un Lietuva ir vajadzīga Padomju Savienībai. Tāpat tika apspriesta iespēja pāriet uz daudzpartiju sistēmu. Tomēr visus priekšlikumus Lietuvas iedzīvotāji uzņēma visai vēsi.»

Lietuvā Padomju Savienības vadītājam galvenokārt bija svarīgs dialogs ar republikas iedzīvotājiem. Viņš praktiski demonstrēja, ka pārbūves politika kardināli samazinājusi distanci starp tautu un vadītājiem, norāda «Humanite» korespondents.

Bonna. Padomju Savienības vadītājs aicināja Lietuvas komunistus rīkoties pārdomāti un saprātīgi, uzsver televīzijas programmas ZDF komentētājs. M. Gorbačovs norādīja, ka atsevišķi Lietuvas pārstāvji, kas iestājas par iziešanu no Padomju Savienības sastāva, rīkojas tuvredzīgi un egoistiski, atzīmē televīzijas programmas vadītājs.

TASS. 15. janvārī